... Bezpečí ...

Celostní (tantrická) masáž pro ženy

Uctění bohyně a posvátného prostoru, ve kterém vzniká život

Tantrická masáž je uctěním Vašeho těla a Vás jako dokonalé bytosti takové, jaká jste, se vším, co k Vám v tento okamžik patří. Tantrická masáž má za úkol probudit citlivost těla a nabízí možnost, jak se v bezpečném prostředí otevřít doteku. Můžete si ho nerušeně a naplno užít, rozplynout se v něm a prozkoumat, jak na něj Vaše tělo a mysl reaguje.

Každá žena si zaslouží úctu za schopnost stvořit ve svém těle nový život. Láskyplná masáž je oslavou této síly, kterou sdílejí všechny ženy jako zdroj spojení se společnou Matkou.

Hranice masáže si určujete sama. Je na Vás, zda budete nahá, nebo si necháte oblečení - výsledek masáže na tomto nezávisí. Hlavní je Váš pocit bezpečí a pohodlí. Totéž se týká masáže intimní oblasti - Vy jste ta, kdo rozhoduje, zda bude součástí masáže či nikoli. Je možné se rozhodnout i v průběhu masáže podle momentálního pocitu.

Masáž je možné absolvovat i během menstruace, kdy může účinně ulevit menstruačním křečím, a také v těhotenství, po konzultaci před zahájením masáže.

Léčení prostřednictvím doteku, který nic nechce

"Západní" sex většinou probíhá hodně dynamicky, rychle a aktivně. Pomalý a něžný dotek sytí a naplňuje ženské tělo a srdce mnohem více a dává ženám pocit důvěry, plynutí a uvolnění. Během masáže se můžete plně soustředit na přijímaný dotek bez přítomnosti energie, která má pronikající a aktivní charakter.

Ženská sexualita je ve své podstatě receptivní. Naše jóni (sanskrtský výraz pro vaginu) a děloha mají schopnost absorbovat a ukládat všechny zkušenosti a prožitky, které s touto oblastí souvisí. Ty příjemné i ty nepříjemné, které máme sklon vytěsnit z vědomí. V tělesné tkáni jsou však uloženy a mohou se projevit znecitlivěním určitého místa. Může to být následek sexuálního zážitku, který proběhl proti vůli ženy, traumatický porod, pocit viny a stud spojený s pohlavními orgány a sexualitou obecně, odmítání vlastního těla.

Jemná masáž může tato místa opět přivést k životu, kousek po kousku do nich vrátit teplo a citlivost. Tento proces může vyplavit na povrch tytéž pocity, které zůstaly po dlouhou dobu dobře skryty - pocit lítosti, vztek na toho, kdo Vám kdysi ublížil apod.

Masáž je bezpečným prostorem, kde je můžete propustit na svobodu a odevzdat minulosti. A nahradit je radostí, divokostí a přijetím a oslavou vlastního těla Bohyně.


Masáž prsou

Oblast srdce a prsou je u většiny žen velmi citlivá a touží po doteku. Pomalá a důkladná masáž prsou, hrudi a oblasti boků může uvolnit zadržované napětí a emoce, doplnit chybějící láskyplný dotek v této oblasti a povzbudit proudění energie skrz srdce.

Masáž prsou můžeme zařadit do celkové masáže, nebo ji lze provést i samostatně v délce 60 - 90 minut.

*

Energetická vajíčka z polodrahokamů


"Jadeitová vajíčka se v ženských komnatách čí­nského cí­saře po tisí­ciletí­ použí­vala na podporu schopnosti žen milovat..."


Polodrahokam ve tvaru vejce slouží k meditaci, k ochraně a očistě dělohy a ženských orgánů, a také k posilování pánevních svalů a rozvoji ženské sexuální energie. Může se zavádět přímo do pochvy nebo přikládat zvenku na podbřišek či jinou část těla. 

Ráda se podělím o informace a zkušenosti s výběrem, použitím a očistou vajíčka.

*


Pánevní dno

Cvičení svalů pánevního dna má pro ženu význam jak na fyzické rovině (lepší kondice pánevní oblasti - větší pružnost svalů, zmírnění potíží s hemoroidy, prevence inkontinence apod.), tak na rovině energetické díky vědomé práci s vlastní sexualitou - změna prožívání vzrušení a milování, rozproudění energie do celého těla, pocit větší vitality a elánu.
Rozprouděním životní energie a lepším vnímáním ženských orgánů se propojujeme se zdrojem své vnitřní síly, stáváme se pro sebe i okolí zářivější a sebejistější ve své zranitelnosti. 

Nabízím Vám v rámci masážního setkání jednoduchá cvičení svalů pánevního dna a krátké meditace na uvědomění zdroje ženské síly.


Moje zkušenost vede přes systém tantrické jógy MOHENDŽODÁRO a cvičení pánevního dna. Mám také moc ráda a doporučuji techniky dle Maitreyi D. Piontek (viz níže).


*


Měsíční chýše a energie menstruačního cyklu

V dobách kdy neexistoval lineární kalendář, byl Měsíc klíčovým spojencem pro počítání času a mocným symbolem koloběhu růstu, zániku a obnovy.
Ženský cyklus plodnosti v sobě nese tytéž energie a pokud s nimi vědomě pracujeme, můžeme porozumět jejich kvalitám, přestat s nimi bojovat a využít je v našem každodenním životě a tvoření.

Měsíční chýše nese odkaz mnoha přírodních národů.   V lese poblíž Sklenářky udržujeme místo pro spočinutí žen v měsíčním čase. Více ZDE

Ráda se podělím o tipy k používání alternativ k menstruačním vložkám - menstruačního kalíšku nebo mořské houby.


*

DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ

Maitreyi D. Piontek: Ženské klenoty

Maitreyi D. Piontek: TAO a síla ženské sexuality


Clarissa Pinkola Estés: Ženy, které běhaly s vlky

Miranda Gray: Rudý měsíc, Cyklická žena

Jamie Samsová: Třináct klanových matek

Demetra Georgevová: Mystéria temné luny

Lilia Khousnoutdinová: Ženské příběhy

Sylvia B. Perera: Sestup k bohyni


Mantak Chia a Rachel Abrams: Multi-orgasmická žena

Jalaja Bonheim: Aphrodite´s Daughters (anglicky)

(C) 2011 tereza dlabalová